Július legeleje azonban még Fucsovics Mártonról szólt, aki Wimbledonban élete első GS-negyeddöntőjében nem játszott rosszul a későbbi bajnok Novak Djokovics ellen, ám a szerb világelső három szettben felülmúlta honfitársunkat.

Még szintén a tokiói olimpia előtt rendezték meg az öttusa Európa-bajnokságot, ahol Kardos Bence a férfiak egyéni versenyében, majd Demeter Bencével, illetve Bereczki Richárddal kiegészülve csapatban is Európa-bajnok lett. A nőknél pedig a Guzi Blanka, Simon Sarolta, Réti Kamilla összeállítású csapat másolta ezt az eredményt.

Fotó: Illyés Tibor / MTI

A koronavírus-járvány miatt egy évvel elhalasztott XXXII. nyári olimpián 1996 óta a magyar sportolók most nyerték a legtöbb érmet ötkarikás játékokon (6 arany, 7 ezüst, 7 bronz). Különösen emlékezetes volt Szilágyi Áron sikere, aki történelmet írva harmadszor nyert zsinórban olimpiát kard egyéniben, Milák Kristóf érinthetetlen volt férfi 200 méteres pillangóúszásban, londoni ezüstérme után pedig ezúttal felért a csúcsra a birkózó Lőrincz Tamás. De megtanultuk Berecz Zsombor nevét, hiszen 1980 óta először született magyar érem vitorlázásban, Hárspataki Gábor a karate olimpiai debütálása során végzett harmadikként, a női vízilabda-válogatott három elveszített olimpiai bronzmérkőzés után végre dobogóra állhatott, míg a férfiak olimpiai harmadik hellyel búcsúztatták a visszavonuló Nagy Viktort.

Az érmeken túl számos emlékezetes magyar eredmény született: elég csak Vas Kata Blanka negyedik helyezésére gondolni hegyi kerékpárban, Bicsák Bence remeklésére triatlonban, de az óriási országos csúcsot úszó magyar férfi gyorsváltó ötödik helye is megsüvegelendő.

Tokió után alig egy hónappal ismét remekeltek a magyar kajak-kenusok, akik a Koppenhágában rendezett világbajnokságon 18 éremmel végeztek az éremtáblázat élén.

Fotó: AFP

Júliusra már csak a legjobbak maradtak versenyben a labdarúgó Európa-bajnokságon. A Wembleyben rendezett döntő aztán sajnos nemcsak a csapatok teljesítményéről, de az angol drukkerek minősíthetetlen viselkedéséről is emlékezetes marad. A fináléban hiába vezetett a házigazda, Olaszország egyenlíteni tudott, majd tizenegyespárbajban megnyerte az Európa-bajnokságot, 1968 után ismét felülve Európa trónjára. 968 után lettel ismét kontinensbajnokok.

A tavalyi bravúros főtáblára kerülés után a Ferencváros idén is eljutott a Bajnokok Ligája selejtezősorozatának utolsó fordulójáig, a svájci Young Boys azonban túl nagy falat volt a magyar bajnokcsapatnak, ahogy az Európa-liga első két csoportmeccse is.

A Forma-1-ben ebben az időszakban már ütötte-verte egymást Hamilton és Verstappen, de kicsit ellopta a show-t Kimi Raikkönen, aki több mint 350 futam után bejelentette visszavonulását.