„Sára Botond, a választókerület fideszes országgyűlési képviselőjelöltje, régi harcostársam, mind jómagam megígérhetjük, hogy mindazok az eredmények, amelyeket 2010 és 2019 között közös erővel elértünk, nem vesznek kárba, és ha rajtunk múlik, a fejlődés 2022 után is folytatódni fog.” – mondta el lapunknak Kocsis Máté, a budapesti 6-os választókerület jelenlegi országgyűlési képviselője.

Fotó: Hírnyolc
Az alábbiakban pontokba szedtük a fejlesztéseket:
- Szent József plébániatemplom
Józsefváros főterén, a Horváth Mihály téren álló Szent József plébániatemplomot a város alapításával csaknem egyidőben, a XVIII. század végén kezdték megépíteni. A több mint 200 éves, műemlékvédelem alatt álló templom Józsefváros látképének egyik legfontosabb alkotóeleme, amely kormányzati támogatás révén újult meg.

Fotó: Hírnyolc
A teljes külső rekonstrukció már meg is történt, a második ütemben belső korszerűsítés zajlik.
Támogatás: 1,2 milliárd forint
- Nagyvárad téri templom
A Józsefváros és Ferencváros határán álló templom, mint fennállásának közel 100 éve során annyiszor, most is az összefogásnak köszönhetően érkezett el története egy fontos állomáshoz. Legutóbb megújult az épület altemploma, amihez a kormányzati és egyházi támogatás mellett a gyülekezet, illetve 2017-ben, Kocsis Máté polgármestersége alatt a Józsefvárosi Önkormányzat is segítséget nyújtott.

Fotó: Hírnyolc
A megújult altemplom számos funkciót lát el, beszélgetések, előadások, kulturális rendezvények és gyermekprogramok helyszíne.
Támogatás: 120 millió Ft támogatás
- Károlyi-Csekonics Palotaegyüttes
A kormány még 2015 végén döntött arról, hogy a felújítást követően a Magyarországi Református Egyház tulajdonába adja a főváros VIII. kerületében található Károlyi-Csekonics-palotát, amely a II. világháborúban jelentősen megsérült, és később sem kapott méltó felújítást.

Fotó: Kovács Tamás/MTI
1965-1966-ban két szint ráépítésével bővítették az épület Reviczky utcai szárnyát, 2004-ben műemléki védelem alá került. A közel tízezer négyzetméternyi területű palota teljes rekonstrukciója történt meg a Károli Gáspár Református Egyetem számára.
Támogatás: 15 milliárd forint
- Ludovika Campus
Magyarország legmodernebb egyetemi városrésze jött létre Józsefváros szívében.

Fotó: Hírnyolc
A Ludovika Campus fejlesztése során új oktatási és kollégiumi épületek, valamint sportlétesítmények – köztük uszoda – épültek a Ludovika Főépület és az Orczy úti kollégium mellett. Ezzel párhuzamosan korábban újjászületett az Orczy-park, futókör, a kültéri sportpályák, edzőpark valamint görhoki-, kosárlabda-, kézilabda- és focipályák létesültek. A gyerekeket csúszdával, óriási mászókával felszerelt játszótér várja.
Támogatás: 51 milliárd forint
- Heim Pál Országos Gyermekgyógyászati Intézet
Az Üllői úti és Madarász utcai telephelyeken az épületekben lévő orvosi gázhálózat került felújításra. A „H” épületben létrejött egy új MR központ. A VEKOP-6.3.5-17 kódjelű pályázat a betegbiztonság javítását, a betegellátási minőségét emelő komplex fejlesztést kívánt megvalósítani.

Fotó: Hírnyolc
A projekten belül víztisztító és szűrő rendszerek, kézhigiénés eszközök, laboreszközök és elektronikus betegazonosító rendszer került beszerzésre. A Heim Pál Országos Gyermekgyógyászati Intézet több tízmillió forintos összegben több eszközt is kapott.
Támogatás: 16,2 milliárd forint
- Semmelweis Egyetem
A Semmelweis Egyetem több ingatlanában történt homlokzati- és zárófödém hőszigetelés, külső nyílászáró csere, valamint gépészeti korszerűsítés.

Fotó: Hírnyolc
Támogatás: 5 milliárd forint
- Dél-pesti Centrumkórház
A 2017-ben indult Egészséges Budapest Program három területen jelent nagy volumenű fejlesztéseket: építészeti beruházások, informatikai és orvostechnológiai eszközök beszerzése. A modern laborautomata rendszer Magyarországon elsőként a Dél-pesti Centrumkórház Országos Hematológiai és Infektológiai Intézetben kezdte meg működését.

Fotó: Hírnyolc
Ennek a rendszernek köszönhetően jelentősen egyszerűsödnek a laboratóriumi folyamatok, továbbá a vizsgálatra érkező minták egyre gyorsabban és pontosabban értékelhetők ki, a labor kapacitása pedig csaknem a korábbi duplájára nőtt.
Támogatás: 558 millió Ft
- Az új budapesti multifunkcionális sport- és rendezvénycsarnok
2022 januárjában Magyarország rendezte a 15. férfi kézilabda Európa-bajnokságot Szlovákiával társszervezésben. A kontinenstorna alkalmából épült a ferencvárosi Népligetben helyet kapó Budapesti Kézilabda Aréna, amely egy 20 ezer fő befogadására alkalmas multifunkcionális csarnok. A létesítmény elsőként az Európa-bajnokságnak szolgált helyszínül, azonban az 50.000 négyzetméternyi területe koncertek, tömegrendezvények, valamint 26-féle sportág mérkőzéseinek megtartására is alkalmas.

Fotó: Hírnyolc
A fejlesztés fontos szempontja volt, hogy a csarnok és környezete a közelben élők számára is pozitív többletet jelentsen, így a projekt keretében több mint 41 ezer négyzetméternyi zöldfelület került kialakításra.
Támogatás: 106,952 milliárd forint
Folyamatban lévő projektek
Józsefváros
- Szlovákajkú evangélikusok temploma
- Blaha Lujza tér felújítása
- MTK Sportpark
- Pázmány Péter Katolikus Egyetem Bölcsészet- és Társadalomtudományi Karának költöztetése
- Ludovika Campus fejlesztése
- Keleti pályaudvar fejlesztése
- Semmelweis Egyetem fejlesztése
Ferencváros
- Budapesti Atlétikai Aréna, Déli Városkapu fejlesztés része
- Ráday Felsőoktatási Diákotthon és a Dunamelléki Református Egyházkerület Székház és Konferencia Központjának újjáépítés
- Művészetek Palotája bővítésének előkészítése
- Iparművészeti Múzeum rekonstrukció
- Galvani-híd
- H5–H6/H7 HÉV vonalak összekötése
- Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtérre vezető gyorsforgalmi út felújítása
- Dunai Evezős Központ